Strona główna » Blog » Inteligentne światło w Smart Dom — na czym polega jego działanie?
Kategorie
Kontakt
 • F.H Tech-Led
 • F.H Tech-Led
  NIP: 951-171-48-34
 • E-mail:sklep@tech-led.waw.pl
 • Telefon793030607
 • Godziny działania sklepuPONIEDZAŁEK-CZWAREK 11.00 - 17.00 , PIĄTEK 11.00-15.30 , w soboty i niedziele zamknięte
OFERTA
 • Oswietlenie do roslin
Systemy płatności
 • Dotpay
 • tpay.com
 • Paynow
Statystyka
 • Ilość produktów: 857
 • Ilość kategorii: 71
 • Ilość promocji: 4
 • Ilość nowości: 21
 • Aktualnie klientów na stronie: 134
 • Sklep odwiedziło: 395829 klientów
 • Sklep działa od: 02-12-2019
Chmura tagów
alt

Inteligentne światło w Smart Dom — na czym polega jego działanie?

Data dodania: 17-03-2022 Wyświetleń: 39


Chyba każdemu zdarzyła się sytuacja kiedy nie mógł zmusić się do wstania z wygodnej kanapy lub fotela, żeby podejść do przełącznika światła. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że współcześnie manualne włączanie i wyłączanie żarówki nie jest już koniecznością. Umożliwia to system Smart Dom i inteligentne oświetlenie będące jego nierozłączną częścią. To właśnie na nim skupimy się w dzisiejszym artykule. Czym jest oświetlanie typu Smart Dom? Jak działają jego poszczególne rodzaje?

Inteligentne oświetlenie — co to za system?

Oświetleniem Smart Dom lub inteligentnym nazywamy żarówki, które mogą być zapalane na odległość. Zwykle odbywa się to za pomocą aplikacji w telefonie, jednak często widzi się również piloty do sterowania światłem, jak i inne sposoby kontrolowania oświetlenia. Inteligentne żarówki mają w sobie zwykle specjalne moduły, które dają możliwość przechowywania wszelkich spersonalizowanych danych — takich jak na przykład preferowany odcień światła lub harmonogram zapalania i gaszenia oświetlenia. Wbrew temu co można by myśleć żarówki Smart Dom można podłączyć w każdym mieszkaniu, bez względu na rodzaj instalacji elektrycznej.

Żarówki Smart Dom z odbiornikiem podczerwieni — czy są praktyczne?

Trzeba nadmienić, że działanie inteligentnego światła w Smart Dom będzie różnić się w zależności od tego, z jakim rodzajem żarówek mamy do czynienia. Najmniej praktyczną odmianą są żarówki Smart Dom z odbiornikiem podczerwieni. Działają one maksymalnie na odległość dziesięciu metrów od urządzenia kontrolnego. Ten typ żarówek sprawdzi się, jeżeli nie planujesz sterować światłem podczas Twojej nieobecności w domu.

Oświetlenie Smart Dom na Bluetooth — czy warto kupić? 

Bardziej wygodną już odmianą oświetlenia Smart Dom są żarówki sterowane za pomocą modułu Bluetooth. Takie rozwiązanie umożliwia kontrolę świateł nawet ze stu metrów, a między odbiornikiem a urządzeniem sterującym może na spokojnie znajdować się kilka przeszkód. Jednak tutaj dalej istnieje kilka ograniczeń.

Żarówki kontrolowane przez Wi-Fi

Najlepszym i najwygodniejszym systemem oświetlania wydaje się być ten kontrolowany z użyciem sieci Wi-Fi. Dzięki podpięciu się do domowego internetu można bardzo szybko i łatwo kontrolować oświetlenie z każdego miejsca, do którego dociera zasięg Wi-Fi. Poza tym takim systemem można sterować ze znacznie większą precyzją, a niektóre żarówki Smart Dom umożliwiają nawet kontrolę świateł z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Należy jednak pamiętać, że takie żarówki są zależne od domowej sieci Wi-Fi, dlatego nie sprawdzą się tam, gdzie często występują awarie Internetu.

Wyjątkowe udogodnienia niektórych systemów oświetlania Smart Dom


Warto wspomnieć, że inteligentne żarówki "z wyższej półki" pozwalają na znacznie więcej niż sterowanie światłem z użyciem aplikacji lub pilota. Coraz częściej widzi się systemy reagujące na komendy głosowe, jak i te wyposażone w czujniki ruchu. Niekiedy też można spotkać żarówki, których kolor i odcień światła zmienia się w zależności od kolorów wyświetlanych na telewizorze, czy nawet odtwarzanej muzyki. Z roku na rok na rynku znajduje się coraz więcej innowacyjnych żarówek, a miłośnicy nowych technologii nie przestają się nimi zachwycać.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Blog

Płatności i dostawa

altaltaltaltaltalt alt                     altaltaltalt
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu